فروشگاه رسمی محصولات فوراور

تاثیر ژل رویال در بارداری + خواص آن

ژل رویال برای بارداری یکی از بهترین گزینه‌ ها برای بانوانی است که در دوره بارداری قرار دارند و نیاز بدن آن‌ ها به تامین مواد مغذی لازم بسیار زیاد است. خانم‌ های باردار در دوران حاملگی خود ، به منظور تامین ویتامین‌ های مختلف از این محصول استفاده کنند. استفاده از ژل رویال، یک راه موثر و مفید است که به کمک آن مواد معدنی و لازم به بدن بانوان باردار می‌رسد.

ژل رویال چیست و چگونه باید در دوران بارداری از آن استفاده کرد؟

یکی از غذا های فوق العاده محبوب برای تقویت خانم‌ های باردار ، ژل رویال است که این ماده به عنوان یک دارو و مکمل غذایی برای نازایی به حساب می‌ آید. ژل رویال دارای مقادیر زیادی از مواد معدنی و ویتامین‌ها است و می‌تواند تعادل هورمونی را در بدن برقرار کند.

استفاده از ژل رویال برای بارداری، خواص ضد آتهابی و آنتی اکسیدانی را به بدن می‌رساند که در نهایت باعث تقویت دستگاه تولید مثل می‌شود. سوال مهمی که در این قسمت مطرح می‌شود، این است که چگونه می‌توان در دوران بارداری از این ژل استفاده کرد؟

استفاده از ژل رویال

 

روش‌ های استفاده از ژل رویال در دوران بارداری عبارتند از:

  • خوراکی

در روش خوراکی ، شما باید ژل را به صورت دهانی مصرف کنید؛ اما باید بدانید که روش خوراکی در تعداد دفعات بالا، توصیه نمی‌شود. علت این امر هم این است که پروتئین‌ ها و مواد موثر موجود در آن ، توسط اسید معده نابود می‌شوند و در نهایت کارایی ژل هم از بین می‌رود.

  • زیرزبانی

در روش زیر زبانی، می‌توانید هر روز صبح به صورت ناشتا یک گرم از ژل رویال را زیر زبان خود قرار دهید. این کار باعث می‌شود که ژل به صورت کامل جذب شود. لازم به ذکر است که روش زیر زبانی، بهترین روش برای استفاده از ژل رویال برای بارداری است، زیرا در این روش ترکیبات داخل ژل، بدون گذر از سد اسید معده و به صورت مستقیم، وارد جریان خون می‌شوند.

  • ترکیب ژل با عسل

از جمله روش‌های دیگر استفاده از ژل رویال برای بارداری، ترکیب این ژل با عسل است. این روش باعث می‌شود که افراد در صورت عدم تمایل یا وجود ذائقه متفاوت بتوانند با طعم تردیدی عسل این محصول را میل کنند.

  • کپسول

در این روش ، مواد ژل رویال داخل کپسول‌هایی قرار گرفته‌اند که این کپسول‌ها به شکل خوراکی مصرف می‌شوند. ژل رویال موجود در کپسول، در مسیر اسید معده قرار نمی‌ گیرد و در روده کوچک باز شده و در نهایت جذب می‌ شود.

 بهترین زمان مصرف ژل رویال برای بارداری

یکی از سوال‌ های مهمی که در زمینه مصرف ژل رویال برای بارداری وجود دارد ، این است که بهترین زمان مصرف این ژل برای بارداری، چه زمانی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین زمان مصرف این ژل برای بارداری و هر مورد دیگری، به شکل ناشتا است. پس از این که از خواب بیدار شدید و مسواک زدید، می‌توانید یک گرم از ژل رویال را زیر زبان خود قرار دهید و به مدت یک دقیقه صبر کنید تا ژل جذب شود. توصیه می‌کنیم که پس از مصرف ژل، به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه، ماده دیگری را مصرف نکنید.

اگر ژل رویال برای بارداری را به صورت کپسول مصرف می‌کنید، باید آن را با توجه به دستورالعمل‌های موجود روی بسته استفاده کنید. شایان ذکر است که در بیشتر کپسول‌ها، دوز مصرفی ژل رویال، سه بار در روز و همینطور بین وعده‌های غذایی است.

شاید برای شما مفید باشد : ژل آلوئه ورا فوراور

طریقه مصرف ژل رویال در بارداری

اگرچه با توجه به استفاده شما از ژل رویال برای بارداری، میزان و طریقه مصرف آن هم از نظر طب سنتی می‌ تواند متفاوت باشد.

اما به صورت کلی باید گفت که دوز مصرفی این ژل برای افراد بالغ ، حدود ۲ تا ۱۰ میلی‌ گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن در طول روز است.

به عبارتی دیگر ، یک انسان بالغ که وزنی حدود ۷۵ کیلوگرم دارد، باید ژل رویال را در حدود ۰.۲ تا ۱ گرم در روز مصرف کند. برای این که بتوانید تاثیرات ژل رویا را مشاهده کنید، می‌توانید مصرف آن را به شکل مداوم و برای چند ماه ادامه دهید.

ژل رویال در دوران شیردهی

مصرف ژل رویال در دوران شیردهی اگر با حجم کمی باشد ، مانعی ندارد و این موضوع مشروط بر این است که زمینه‌ های آلرژی و آتوپی در نوزاد و مادر وجود نداشته باشد.

اگر بخواهیم یک نتیجه‌ گیری کلی در این زمینه داشته باشیم ، باید بگوییم که بهتر است مادرانی که در دوران شیردهی به سر می‌ برند، مصرف ژل رویال را در این دوران، با توصیه پزشک متخصص انجام دهند.

کاربرد ژل رویال در دوران بارداری

در مورد کاربرد ژل رویال در دوران بارداری ، باید بگوییم که این ژل دارای موادی مفید برای سلامتی  است و حتی باعث تناسب اندام بعد از زایمان می‌ شود. از جمله کاربرد هایی که می‌ توان برای ژل رویال در بارداری نام برد، این است که این محصول می‌ تواند مقدار زیادی انرژی در بدن به وجود آورد.

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از ژل رویال در دوران بارداری، می‌تواند برای مبارزه با افسردگی دوران بارداری هم، موثر باشد. اثر آنتی بیوتیکی ژل رویال هم، از جمله کاربردهای این ژل است که می‌تواند از برخی از عفونت‌ها در مادران باردار جلوگیری کند. در نهایت این ژل می‌تواند به بهبود پاسخ ایمنی مادر هم کمک کند.

تاثیرات ژل رویال در دوران بارداری چیست؟

رویال ژل فوراور دارای مقادیر زیادی از مواد معدنی ، ویتامین‌ ها و همینطور عناصر کمیاب مفید است. کارشناسان استفاده از ژل رویال را در بسیاری از مراحل زندگی به افراد مختلف توصیه می‌ کنند. استفاده از ژل رویال برای بارداری هم توصیه می‌ شود و با توجه به گفته پزشکان ، عارضه جانبی مرتبط با مصرف این محصول وجود ندارد.

این ژل قادر است با وجود عناصر موجود در خود، یک بارداری سالم را تقویت کند. به عبارتی ژل رویال دارای ترکیبات هورمونی زنانه است که این ترکیبات می‌توانند به عنوان یک مکمل دارویی و بدون عوارض جانبی عمل کنند. با این حال همیشه توصیه می‌شود که قبل از شروع به استفاده از هر نوع مکمل غذایی، با پزشک خود مشورت کنید.

مصرف رویال ژل در دوران بارداری و شیردهی چه عوارضی می‌تواند داشته باشد؟

با توجه به تمام خواصی که ژل آلوئه ورا فوراور برای بارداری دارد برخی از افراد نسبت به مصرف این محصول حساسیت دارند که باید باید از مصرف آن خودداری کنند. ژل رویال می‌ تواند عملکرد هورمون‌ های جنسی زنانه را تنظیم کند، ولی ریسک سرطان سینه را در افرادی که گیرنده‌های آن‌ها به استروژن حساسیت دارند را افزایش می‌ دهد.

همینطور افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و داروهای کاهنده کلسترول خون استفاده می‌کنند، نباید ژل رویال را مصرف کنند. ژل رویال می‌تواند فشار خون را کاهش دهد. بنابراین افرادی که فشار خون پایین دارند، باید از مصرف این ژل بپرهیزند.

ژل رویال از چه ترکیباتی ساخته شده است؟

به‌طور کلی ترکیبات تشکیل دهنده ژل رویال ، چه موادی هستند؟ این ژل توسط زنبور های کارگر تولید می‌ شود که در نهایت زنبور ملکه از آن تغذیه می‌ کند.

ترکیبات این ژل تحت تاثیر فاکتور های مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی منطقه ، شرایط آب و هوایی و همینطور نوع گل‌ هایی که زنبور از آن‌ها استفاده می‌ کند، هستند.

ژل رویال حاوی ۶۰ تا ۷۰ درصد آب، ۳.۸ درصد لیپید، ۵.۷ درصد شکر، مقادیر کمی هورمون، فلانوئید، اسید چرب و انواع مختلفی از ویتامین‌ها است.

هورمون‌هایی که داخل این ژل وجود دارند، شامل هورمون تستوسترون، استرادیول، پروژسترون و پرولاکتین هستند. در نهایت باید اضافه کنیم که نمک و آمینواسید هم، جزء ترکیبات ژل رویال هستند.

رویال ژل برای مردان چه خواصی دارد؟

یکی از موضوعات مهمی که در مورد رویال ژل وجود دارد‌ این است که این ماده برای مردان هم فواید مهمی را به همراه دارد.

ازجمله خواص ژل رویال برای مردان ، افزایش قدرت و میل جنسی است در موارد دیگر سطح تعداد و کیفیت اسپرم با مصرف این ژل به طرز قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند.

ترکیبات ژل رویال

این ژل به طور معجزه آسایی برای درمان ناباروری در مردان عمل می‌ کند و این مورد یکی از اصلی‌ ترین خواص گرده گل و ژل رویال به‌ شمار می‌ رود. ژل رویال به جهت ترکیبات ساختاری که دارد، می‌ تواند هورمون تستوسترون را افزایش دهد و در نتیجه این امر باعث افزایش میل جنسی در مردها می‌ شود.

آقایان می‌توانند به جای مصرف داروهای شیمیایی، از این ژل برای درمان مشکلات جنسی خود استفاده کنند. با مصرف این ژل علاوه‌بر پایان یافتن مشکلات جنس آقایان، ویتامین‌های مورد نیاز بدن آن‌ها نیز تامین می‌شود‌.

جمع بندی

ژل رویال برای بارداری، یک محصول مفید و کاربردی محسوب می‌شود و می‌تواند نیاز‌های مختلف بدن بانوان را تامین کند‌. ژل رویال به عنوان یک ماده غذایی مفید، به داشتن رژیم غذایی متعادل و سالم کمک‌های شایانی خواهد کرد.

با توجه به این که این ژل از ترکیبات مختلفی تولید شده است، می‌توان گفت که هر کدام از این ترکیبات، به‌طور جداگانه مزایای مهمی را برای بدن به همراه دارند. توصیه می‌شود که افراد برای خرید این محصول حتما به مراکز معتبر و تخصصی که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنند تا بتوانند نوع درجه یک این ژل را تهیه کنند.

 

5/5 - (1 امتیاز)