فروشگاه رسمی محصولات فوراور

اشاره به خواص و ویژگی های گرده گل و رویال ژل برای سلامتی

بررسی خواص گرده گل و ژل رویال

خواص گرده گل و ژل رویال در موارد زیادی به اثبات رسیده است. زنبورها عمدتا کارهای زیاد از جمله گرده گیری را انجام می‌دهند تا آن‌ها را به خوبی به کندو برسانند. زنبورها در حین گرده گیری و تولید عسل، محصولات مختلفی تولید می‌کنند که می‌توانند مزایای زیای داشته باشند. گرده زنبور عسل و ژل رویال، از جمله محبوب‌ترین محصولاتی هستند که می‌توانند خواص زیادی برای سلامتی داشته باشند.

ژل رویال چیست؟

ژل رویال چیست؟

ژل رویال یک ماده پروتئینی بسیار خالص است که از غدد زنبورهای کارگر دفع می‌شود. به عبارت دیگر، می‌توان گفت که این ماده در حقیقت شیر زنبور ملکه است. همه لاروهای زنبور عسل در چند روز اول زندگی خود با ژل رویال تغذیه می‌شوند.

زنبورهای ملکه در تمامی عمرخود از ژل رویال استفاده می‌کنند. این ماده معمولا دارای 60 درصد آب،12 درصد پروتئین، 10 درصد قند، 3 درصد چربی و دو درصد ویتامین است.

گرده زنبور عسل فوراور ، موم و زهر زنبور عسل همگی توسط زنبورها تولید می‌شوند.

این ماده یکی از غنی‌ترین محصولات طبیعی از نظر اسیدهای آمینه آزاد است که حاوی حداقل هشت اسید آمینه ضروری خواهد بود. ژل رویال ماده ای غلیظ و شیری رنگ است که تنها منبع تغذیه زنبور ملکه به حساب می‌آید.

زنبورهای کارگر عسل و گرده گل را با آنزیم‌های موجود در غدد گلوی خود مخلوط می‌کنند تا رویالی ژل بدست بیاید.

از گرده گل برای چه کاری استفاده می‌شود؟

گرده گل یا گرده زنبور دانه‌هایی کروی شکل هستند که زنبور کارگر آن را به کندو می‌برد. زنبور عسل بزاق دهان خود را با آنزیم‌های متفاوت به گرده گل می‌زند تا بتواند آن را جابجا کند. پس از این امر، زنبور کارگر این دانه‌ها را جمع آوری و بسته بندی کرده و به سمت کندو برای منابع غذایی می‌برد.

خواص گرده گل و ژل رویال می‌تواند زیاد باشد که این مورد شامل کاربردهای آن نیز خواهد بود. به طور کل، ژل رویال کاربردهای زیر را دارد:

بهبود کلسترول خون

کلسترول بالا یک اختلال نگران کننده است که می‌تواند با افزایش چربی خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است کسانی که از این ژل مصرف می‌کنند تا 70 درصد بهبود کلسترول خوب خون را مشاهده کرده اند. از طرفی، کلسترول بد تا حدود 4 درصد کاهش خواهد یافت.

کاهش اثرات PMS

برخی مشاهدات نشان می‌دهد که ژل رویال می‌تواند به کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی و یائسگی کمک زیادی کند.

مراقبت در هنگام ابتلا به سرطان

ژل رویال فوراور ممکن است برای مدیریت علائم سرطان مناسب باشد، اما مزایای درمانی آن اثبات نشده است. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که ژل رویال می‌تواند آسیب‌های ناشی از داروهای شیمی درمانی را محدود کند. موکوزیت، یک عارضه جانبی شیمی درمانی است که ژل رویال می‌تواند در درمان آن موثر باشد.

بررسی خواص ژل رویال

این ماده می‌تواند بسیار مفید باشد و خواص گرده گل و ژل رویال به موارد متعددی ختم خواهد شد که به شرح زیر هستند:

حاوی انواع مواد مغذی

ژل رویال از آب، چربی، پروتئین و کربوهیدرات تشکیل شده است. ترکیبات کامل آن تا کنون شناخته نشده است، اما اکثر پزشکان تصور می‌کنند که اثرات مثبت آن ناشی از وجود اسیدهای چرب و پروتئین است. ترکیب مواد مغذی کمک می‌کند که ژل‌های رویال با هم مشترک نباشند.

برخی از ویتامین‌هایی که در ژل رویال می توانید پیدا کنید، عبارتند از:

  • نیاسین
  • اسید فولیک
  • ریبوفلاوین
  • بیوتین
بررسی خواص ژل رویال

اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی

بسیاری از محققان به این نتیجه رسیده اند که ژل رویال تا حد زیادی می‌تواند استرس و التهاب را کاهش دهد. از طرفی، میزان مواد شیمیایی پیش التهابی آزاد شده از سلول‌های ایمنی غنی شده با ژل رویال کاهش یافته است. این نتایج به صورت قطعی نیستند و برای اثبات کامل آن‌ها به داده‌های بیشتری نیاز خواهد بود.

ترمیم پوست و بهبود زخم‌ها

این ماده می‌تواند هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی استفاده شود. در نتیجه، ممکن است به بهبود زخم‌ها کمک کند و بیماری‌های التهابی پوست را درمان کند. ژل رویال به احتمال زیادی دارای اثر ضد باکتریایی است که می‌تواند زخم‌ها را تمیز و عاری از عفونت نگه دارد. همچنین اگر آن را به صورت خوراکی یا موضعی مصرف کنید می‌تواند به رفع مشکلات پوستی هم کمک کند.

دارای خواص پروبیوتیک

ژل رویال منبع بیفیدوباکتری است که از سلامت دستگاه گوارش حمایت می‌کند. ترکیبات منحصر به فرد این ماده نشان می‌دهد که ممکن است رشد، فعالیت و زنده ماندن بیفیدوباکتری ها در محصولات لبنی تخمیر شده را افزایش دهد.

خواص گرده گل چیست و چه کاری در بدن انجام می‌دهد؟

خواص گرده گل چیست و چه کاری در بدن انجام می‌دهد؟

خواص گرده گل و ژل رویال در سلامتی به طور موثری زیاد هستند و این ماده مانند ژل رویال می‌تواند اثرات خوبی روی بدن بگذارد.

خواص گرده گل که به نام گرده زنبور نیز شناخته می‌شود به شرح زیر خواهند بود:

  • درمان ضعف در هنگام پیری

افراد مسن معمولا از ضعف عضلانی رنج می‌برند. اگر بتوانید گرده گل را به صورت منظم مصرف کنید، گردش خون شما تنظیم می‌شود. در اثر این امر قدرت جسمی شما نیز بهبود خواهد یافت و ضعف عضلانی از بین خواهد رفت.

گرده زنبور غنی از کربوهیدرات و پروتئین است، در نتیجه می‌تواند در درمان ضعف پیری موثر بوده و مفید باشد.

  • دارای اثر آنتی اکسیدانی

مواد اکسیداتیو در بدن باعث بروز برخی از مشکلات و بیماری‌ها می‌شوند. آرتروز، سرطان و اختلالات سیستم عصبی از جمله بیماری‌هایی هستند که در اثر این مواد به وجود می‌آیند. مواد آنتی اکسیدان می‌توانند سرعت اکسید شدن را تا حد زیادی پایین بیاورند. به همین دلیل، نرخ بروز این بیماری‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. با مصرف گرده گل آنتی اکسیدان‌های زیادی را وارد بدن خود می‌کنید که می‌توانند رادیکال‌های آزاد را نابود کرده و شما را در برابر بسیاری از بیماری‌ها ایمن کنند.

  • درمان کم خونی یا آنمی

زمانی که کم خونی در بدن شدید می‌شود به عنوان آنمی شناخته می‌شود. در این موقعیت تعداد گلبول‌های قرمز کاهش می‌یابد و بدن شما همیشه احساس ضعف و خستگی خواهد کرد. اگر به صورت منظم از گرده گل یا زنبور استفاده کنید، گردش خون شما تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و تعداد گلبول‌های قرمز و سفید در بدن بیشتر خواهد شد. با مصرف این ماده، جذب آهن در بدن شما سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد و کم خونی در اثر فقر آهن نیز برطرف می‌شود.

بهبود عملکرد کبد

کبد یکی از اعضای حیاتی بدن است که وظیفه پاکسازی خون را بر عهده دارد. زمانی که عملکرد کبد با اختلال مواجه شود، مشکلات متعددی ممکن است برای شما رخ دهد. با مصرف گرده گل می‌توانید تا حد زیادی عملکرد کبد را تقویت کنید و توانایی سم زدایی آن را افزایش دهید. این ماده قادر است سد دفاعی آنتی اکسیدانی را تقویت کند. در نتیجه مواد زائدی مانند اوره و دی آلدهید از خون حذف می‌شوند.

کاهش علائم یائسگی

زنانی که در دوران یائسگی قرار دارند، علائم زیادی مانند گرگرفتگی را تجربه می‌کنند. این مشکل می‌تواند طاقت فرسا و آزاردهنده باشد و در صورت شدت یافتن زندگی فرد را با اختلال مواجه خواهد کرد. به همین منظور، باید به دنبال راه حلی برای کاهش گرگرفتگی باشید. گرده گل می‌تواند با بهبود سطح انرژی، کم کردن درد مفاصل و بهبود خواب گرگرفتگی در دوران یائسگی را بهبود ببخشد.

برطرف کردن تورم پروستات

بیماری‌های پروستات در مردان در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته اند. گرده گل یا زنبور می‌تواند در کنترل علائم این بیماری موثر باشد. زمانی که این ماده را مصرف می‌کنید، با وارد شدن به بدن می‌تواند التهاب پروستات را از بین ببرد و در پیشگیری از آن‌ها نیز موثر باشد.

royal-jelly_550

رویال ژلی | Forever Royal Jelly

قیمت اصلی 2,792,620 تومان بود.قیمت فعلی 2,259,290 تومان است.

ژل رویال فوراور را چگونه باید استفاده کرد؟

ژل رویال را می‌توان به روش‌های مختلف مصرف کرد. همان طور که می‌دانید، یکی از روش‌های مصرف آن به شکل ژل است یا حتی می‌توانید آن را به صورت مایع نیز بنوشید. همچنین می‌توانید از گرده زنبور عسل فوراور استفاده کنید که کاملا طبیعی بوده و هیچ ضرری برای بدن ندارد.

ژل‌های رویال معمولا کمتر از مواد دیگر فراوری می‌شوند، بنابراین نمی‌توانید آن‌ها را بیشتر از دو هفته نگهداری کنید. امروزه این ماده به صورت کپسول، قرص و مکمل نیز قابل مصرف است. مکمل‌ها ماندگاری بیشتری دارند و می‌توانند در دمای اتاق نگهداری شوند. بنابراین، اگر قصد دارید که از آن‌ها به مدت طولانی استفاده کنید، این نوع ژل رویال را خریداری کنید.

خرید گرده گل و ژل رویال از فوراوری ها

گرده گل و ژل رویال دو ماده کاملا طبیعی هستند که توسط زنبورهای عسل به دست می‌آیند. این دو ماده به دلیل کمیاب بودن معمولا گران قیمت هستند و در همه جا نمی‌توانید آن‌ها را بیابید. خواص گرده گل و ژل رویال در موارد زیادی به اثبات رسیده است که در این مطلب به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کردیم. اگر قصد خرید عسل forever را دارید، می‌توانید از فروشگاه ما یعنی فوراوری ها اقدام به خرید کنید.

5/5 - (1 امتیاز)