فروشگاه رسمی محصولات فوراور

روش های جلوگیری از پوکی استخوان و روش های درمان

افراد در هر سنی ممکن است تحت تاثیر پوکی استخوان و عوارض ناشی از آن قرار بگیرند. اما خوشبختانه این بیماری قابل پیشگیری است. انتخاب سبک زندگی سالم مانند ورزش کردن، سیگار نکشیدن و مصرف غذاهای سالم و مکمل های کمک غذایی در کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان کمک می کند.

برای جلوگیری از پوکی استخوان در آینده باید از ویتامین D، کلسیم و ویتامین K در رژیم غذایی خود استفاده کنید. این مکمل های غذایی به طور ویژه به سلامت استخوان ‌های شما کمک می ‌کنند.

محصولات forever نظیر فوراور نیچر مین و فوراور کلسیم دی از جمله مکمل های غذایی فوراور هستند که برای پیشگیری از پوکی استخوان توصیه شده اند.

در اینجا قصد داریم بهترین روش های جلوگیری از پوکی استخوان و همینطور روش های درمان آن را مورد بررسی قرار دهیم.

چه عواملی در پوکی استخوان نقش دارند؟

 • جنسیت

پوکی استخوان در زنان شایع تر از مردان است. آمارها نشان می دهد که در 80 درصد موارد زنان به این بیماری مبتلا می شوند. یائسگی و کاهش سطح استروژن یکی از عواملی است که آمار ابتلای زنان به پوکی استخوان را افزایش داده است.

 • افزایش سن

بالا رفتن سن، تراکم استخوان ها را به طور طبیعی کاهش می دهد. البته هر فرد مسنی به پوکی استخوان مبتلا نمی شود، بلکه با افزایش سن شانس ابتلا به این بیماری افزایش خواهد یافت.

نقش ویتامین d در جلوگیری از پوکی استخوان
 • سابقه شکستگی استخوان

حتی داشتن یک استخوان شکسته شده از قبل، خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد.

 • سابقه خانوادگی پوکی استخوان

طبق مطالعات انجام شده در صورتی که پدر یا مادر شما دچار پوکی استخوان باشند احتمال ابتلای شما نیز افزایش می یابد.

 • کمبود کلسیم و ویتامین دی

این مواد مغذی هم برای رشد و هم برای نگهداری از استخوان های سالم مهم هستند. بنابراین برای جلوگیری از پوکی استخوان باید به میزان کافی در رژیم غذایی شما گنجانده شوند. شما می توانید کمبود کلسیم و ویتامین دی را با برخی از مکمل های کمک غذایی فوراور جبران کنید.

 • سبک زندگی

عادت های غلط نظیر بی تحرکی، سیگار کشیدن، مصرف الکل و مصرف برخی داروها، به ویژه استروئیدها، می توانند به تهدیدی برای سلامتی استخوان‌ های شما تبدیل شوند.

آیا ممکن است در جوانی دچار پوکی استخوان شویم؟

اگرچه پزشکان معمولا پوکی استخوان را در افراد مسن تشخیص می دهند، اما این وضعیت ممکن است با احتمال کمتری در سنین پایین تر نیز رخ دهد.

 برخی عواملی که در ابتلای افراد جوان تر به پوکی استخوان نقش دارند عبارتند از:

 • سبک زندگی غلط نظیر سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر، فعالیت بدنی محدود یا داشتن یک رژیم غذایی غیر مغذی
 • داشتن اختلالات ژنتیکی و سوابق خانوادگی پوکی استخوان
 • بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) و سایر شرایط التهابی، دیابت، پرکاری تیروئید، مشکلات تغذیه ای، بیماری کلیوی، سرطان خون و غیره.
 • مصرف داروهایی مثل داروهای ضد تشنج، داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی و داروهای ضد سرطان

هشدار! اگر توده استخوانی از سنین جوانی کاهش پیدا کند، خطر شکستگی استخوان ها در سنین بالاتر به مراتب افزایش می یابد. برای جلوگیری از پوکی استخوان در جوانان باید مکمل های غذایی غضروف ساز طبق دستور پزشک مصرف گردد.  

بهترین روش های جلوگیری از پوکی استخوان چیست؟

راه های پیشگیری از پوکی استخوان چیست؟

شکستگی های ناشی از پوکی استخوان در برخی نواحی نظیر استخوان لگن، ستون فقرات و انتهای ساعد شایع تر است. این شکستگی ها معمولا با عوارض بسیار زیادی همراه بوده که اختلال در عملکرد و کاهش کیفیت زندگی تنها بخشی از این عوارض است.

بنابراین دانستن راه های جلوگیری از پوکی استخوان به هر شخصی کمک می کند تا زندگی سالم تر و با کیفیت تری را حتی در سنین بالاتر تجربه کند. در اینجا به راه های پیشگیری کننده از پوکی استخوان اشاره می کنیم:

 • انجام ورزش و تمرینات بدنی

ورزش کردن مداوم به جلوگیری از پوکی استخوان و به تاخیر انداختن شروع این بیماری کمک می کند. تمرینات هوازی که با تحمل وزن همراه هستند و همینطور تمرینات مقاومتی و تعادلی در بهبود تراکم مواد معدنی استخوان ها موثرند.

برخی از تمرینات ورزشی پیشنهادی عبارتند از:

 • ایروبیک ضربه ای

 • ژیمناستیک

 • تنیس

 • پرش با طناب

 • دویدن

 • پیاده روی تند

البته توصیه های ورزشی باید متناسب با شرایط سلامتی هر فرد باشد. مثلا انتخاب نوع تمرینات بدنی برای بیمارانی که از قبل دچار شکستگی های پوکی استخوان شده اند، بسیار حساس است و باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

پزشک بر اساس سن بیمار، شدت پوکی استخوان و سایر مشکلات پزشکی دیگر مناسب ترین حرکات ورزشی را برای بیماران انتخاب می کند.

به طور مثال اگر فردی دچار شکستگی در مهره های ستون فقرات خود شده است باید از انجام تمرینات مربوط به خم شدن ستون فقرات به جلو خودداری کند. با این حال، این بیماران نیز می توانند زیر نظر پزشک خود از تمرینات تقویت کننده بهره مند شوند.

 • مصرف غذاهای حاوی کلسیم

وجود کلسیم کافی در بدن به جلوگیری از تحلیل استخوان ها و شکستگی آنها کمک می کند. مقدار توصیه شده کلسیم در رژیم غذایی بر اساس سن و جنس افراد بین 1000 تا 1300 میلی گرم در روز است.

شما می توانید این مقدار کلسیم را از طریق رژیم غذایی یا با مصرف مکمل های طبیعی و استانداردی همچون فوراور نیچرمین یا فوراور کلسیم دی تامین کنید.

مکمل کلسیم، به ویژه زمانی که با ویتامین D ترکیب ‌شود، می ‌تواند به جلوگیری از پوکی استخوان کمک کند.

همچنین میزان شکستگی استخوان را در افرادی که دچار کمبود کلسیم در رژیم غذایی خود هستند، مانند سالمندان ضعیف، کاهش می دهد.

همچنین طبق بررسی های انجام شده به نظر می رسد مصرف مکمل کلسیم اثربخشی دیگر درمان‌ های پوکی استخوان را بهینه تر می کند.

اهمیت کلسیم در رژیم غذایی و نقش آن در جلوگری از پوکی استخوان

مصرف غذاهای حاوی ویتامین دی

ویتامین D معمولا در مقادیر کم و فقط در برخی غذاها یافت می شود. بنابراین اغلب بزرگسالان، کمتر از 5 تا 10 درصد از نیاز خود به ویتامین دی را از طریق غذا دریافت می کنند. این درحالی است که برای جلوگیری از پوکی استخوان حفظ ویتامین D کافی برای بدن بسیار مهم است.

البته قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز می تواند به افزایش ویتامین دی بدن کمک کند. اما این مورد باز هم برای رسیدن به غلظت بهینه ویتامین D ناکافی است. بعلاوه سنتز ویتامین D در پوست در افراد مسن کمتر کارآمد است.

به این ترتیب برای جلوگیری از کمبود ویتامین D به ویژه در افرادی که معمولا کمتر از حد مطلوب در معرض نور خورشید قرار می گیرند، مصرف محصولات forever  همچون فوراور کلسیم دی توصیه می شود.

روش های بدون جراحی برای درمان پوکی استخوان

پزشک برای تشخیص پوکی استخوان از آزمایش تراکم استخوان استفاده می کند. غربالگری پوکی استخوان برای همه زنان بالای 65 سال و مردان بالای 70 سال توصیه می شود. همچنین در صورت وجود عواملی که منجر به کاهش تراکم استخوان ها می شوند این آزمایش باید زودتر انجام شود.

خوشبختانه امروزه برای درمان پوکی استخوان می توان از روش هایی به غیر از جراحی استفاده کرد. شواهد علمی یا بالینی زیادی وجود دارد که نشان می دهند مکمل های کمک غذایی می توانند به جلوگیری از پوکی استخوان کمک کنند.

علاوه بر این بسته به جنسیت و عوامل ایجاد پوکی استخوان در بیماران از درمان های زیر استفاده می شود:

 • درمان های مرتبط با تنظیم هورمون ها؛
 • داروهای مرتبط با پوکی استخوان؛
 • مکمل ها و داروهای غضروف ساز و استخوان ساز؛

درمان پوکی استخوان با دارو

قبل از شروع درمان پوکی استخوان با دارو ابتدا پزشکان اطمینان حاصل می کنند که همه ی بیماران دارای غلظت کافی ویتامین D و کلسیم در خون خود هستند. بنابراین در وهله اول باید هر گونه علت ثانویه پوکی استخوان به خوبی مدیریت و درمان شود.

در صورت کمبود کلسیم و ویتامین دی مصرف مکمل های غذایی مجاز نظیر فوراور نیچر مین و فوراور کلسیم دی برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن توصیه می شود.

بیس ‌فسفونات ‌ها نظیر قرص آلندرونات (بینوستو، فوزاماکس) و قرص ایباندرونیت (بونیوا) نیز از جمله داروهای رایج برای درمان پوکی استخوان در مردان و زنان هستند که سرعت تحلیل تراکم استخوانی را کاهش می دهند.

نکته: به طور کلی داروهای پوکی استخوان شامل دو نوع آنابولیک و ضد جذب است. داروهای آنابولیک به تقویت ساختمان استخوان ها کمک می کنند. در حالی که داروهای ضد جذب از جذب مواد معدنی توسط سلول های به اصطلاح استخوان خوار جلوگیری می کنند.

درمان پوکی استخوان با محصولات فوراور

مهم نیست که چقدر رژیم غذایی شما سالم است. حتی با تغذیه ی خوب و فعالیت بدنی منظم نیز احتمال اینکه پوکی استخوان با افزایش سن پیشرفت کند زیاد است! در این صورت تشخیص به موقع و استفاده از داروهای پیشگیرانه همچون مکمل های غذایی می تواند کارساز باشد.  

شما می توانید از برخی محصولات فوراور نظیر مکمل های کمک غذایی فوراور برای حفظ سلامت استخوان های خود استفاده کنید. این محصولات عبارتند از:

مکمل غذایی فوراور نیچر مین

مکمل غذایی فوراور نیچر مین حاوی کلسیم، آهن،  فسفر،  ید، منیزیم ، روی، سلنیم ، مس، منگنز، مولیبدنوم و وانادیوم است. این محصول در حفظ سلامت مفاصل و محکم سازی استخوان ها نقش داشته و برای بهبود وضعیت آرتروز موثر است.

مکمل غذایی فوراور کلسیم دی

مکمل غذایی فوراور کلسیم دی حاوی کلسیم، منیزیم، روی، منگنز، مس و ویتامین های ث و دی است. این محصول فوراور به جلوگیری از پوکی استخوان کمک کرده و ریسک ابتلا به آرتروز را کاهش می دهد.

این دسته از مکمل های کمک غذایی فوراور حداکثر جذب کلسیم توسط بدن را تضمین می کنند.برای سفارش مکمل های فوراور نیچر مین و فوراور کلسیم دی همین الان وارد فروشگاه فوراوری ها شوید.

برای دریافت مشاوره خرید بهترین محصولات forever با شماره 09906497492 تماس بگیرید.

0000043_-forever-nature-min_550

نيچرمين فوراور (مواد معدنی) | Forever Nature Min

قیمت اصلی 1,530,219 تومان بود.قیمت فعلی 1,147,659 تومان است.

0001160_-forever-calcium_550

فوراور کلسیم – دی | Forever Calcium

قیمت اصلی 2,172,908 تومان بود.قیمت فعلی 1,513,070 تومان است.

پکیج بهبود آرتروز و پوکی استخوان

پکیج بهبود آرتروز و پوکی استخوان

قیمت اصلی 12,463,789 تومان بود.قیمت فعلی 8,908,343 تومان است.

5/5 - (1 امتیاز)