فروشگاه رسمی محصولات فوراور

معرفی بهترین روش های جلوگیری از آلزایمر

معرفی روش های جلوگیری از آلزایمر

کاهش حافظه ی مرتبط با افزایش سن یک امر طبیعی محسوب می شود ، با این حال پیشروی سریع این بیماری و یا وقوع آلزایمر زودرس از جمله شرایط نگران کننده ای هستند که باید سریعا بررسی شوند. تشخیص زودهنگام آلزایمر و جلوگیری از آلزایمر زودرس به کاهش احساس اضطراب افراد در مورد آینده ی زندگی شان کمک می کند. همچنین دسترسی آنها به گزینه های درمانی را افزایش می دهد.

همچنین دانستن روش های جلوگیری از آلزایمر و مصرف محصولات مفید برای سلامت مغز و تقویت حافظه یک راه عالی برای پیشگیری از این بیماری است. به همین خاطر در حال حاضر مکمل های غذایی مرتبط با تقویت حافظه یکی از پرفروش ترین محصولات فوراور به شمار می روند.

در ادامه ضمن بررسی بیماری آلزایمر و نشانه های آن به معرفی پرفروش ترین محصولات فوراور و خواص آن ها برای جلوگیری از آلزایمر و تقویت حافظه می پردازیم. بررسی خواص ژل رویال و دیگر محصولات تقویت کننده ی حافظه به شما کمک می کند تا هنگام خرید محصولات فوراور، مناسب ترین مکمل غذایی را انتخاب نمایید.

آلزایمر چیست و چه عواملی باعث ایجاد این بیماری می شود؟

آلزایمر چیست و چه عواملی باعث ایجاد این بیماری می شود؟

آلزایمر به نوعی از زوال عقل گفته می شود که در آن بخش‌ هایی از مغز که مربوط به توانایی به یاد آوردن و حتی تفکر کردن و صحبت کردن هستند، دچار اختلال می شوند. بیماری آلزایمر تغییراتی در مغز ایجاد می کند که به تدریج منجر به کاهش حافظه، تفکر و مهارت های استدلالی می شود.

البته هر فردی آلزایمر را به روشی منحصر به فرد تجربه می کند. با این حال، این بیماری پس از شروع علائم آن؛ دارای سه مرحله اصلی زیر است:

 • خفیف (مرحله اولیه)
 • متوسط (مرحله میانی)
 • شدید (مرحله پایانی)

برخی عوامل و شرایط پزشکی که می توانند باعث از دست دادن حافظه شوند عبارتند از:

 • کمبود خواب کافی
 • نوشیدن بیش از حد الکل
 • تومور، لخته خون یا عفونت مغزی
 • سوابق بیماری یا عوارض برخی از داروها
 • آسیب به سر، مانند ضربه مغزی ناشی از سقوط
 • برخی از اختلالات ژنتیکی، اختلالات تیروئید، کبد یا کلیه
 • نخوردن غذاهای سالم به اندازه کافی یا کمبود ویتامین

نشانه های اولیه آلزایمر چیست؟

شناسایی علائم آلزایمر و تشخیص دقیق و به موقع نشانه های آن، برای جلوگیری از آلزایمر زودرس مهم است. در اینجا به برخی از نشانه های اولیه این بیماری اشاره خواهیم کرد:

 • چالش های مکرر حافظه

فراموش کردن هرازگاهی نام یک نفر از جمله تغییرات شناختی طبیعی و مرتبط با سن است. با این حال، اگر مشکلات حافظه قابل توجه و تکراری شود یک علامت هشدار دهنده برای آلزایمر یا نوع دیگری از زوال عقل محسوب می شود.  نمونه هایی از چنین مشکلاتی عبارتند از:

 • فراموش کردن اطلاعاتی که اخیراً آموخته اید
 • فراموش کردن تاریخ ها یا رویدادهای مهم
 • پرسیدن سوالات یکسان و تکراری

برای جلوگیری از آلزایمر چه کار کنیم؟

 • مشکل در انجام فعالیت های زندگی روزمره

اشتباه کردن در کارهای عادی روزانه مثل حمام کردن یا لباس پوشیدن از علائم هشدار دهنده ی آلزایمر زودرس هستند. همچنین اگر مرتبا فراموش کنید به کجا می روید و یا چگونه می ‌توانید به مکان مورد نظرتان برسید باید برای معاینه در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.

 • تغییرات در توانایی تصمیم گیری

هر چند وقت یکبار اشتباه کردن در قضاوت یا تصمیم گیری بخش طبیعی از تجربه ی هر انسانی است. با این حال افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است تغییرات واضح تری را در توانایی قضاوت یا تصمیم گیری خود تجربه کنند. در مراحل شدیدتر آن ها گاهی اوقات حتی در یافتن کلمات مناسب هنگام صحبت کردن یا نوشتن و یا حتی تمیز نگه داشتن خود نیز دچار مشکل می شوند.

تشخیص بیماری آلزایمر

تشخیص بیماری آلزایمر یک فرآیند چند مرحله‌ ای است که معمولاً با بررسی علائم و مشاوره با یک پزشک متخصص مغز و اعصاب شروع می ‌شود. ارزیابی بیشتر شامل بررسی سوابق بیمار، ارزیابی روانپزشکی، آزمایش شناختی یا اسکن مغز، آزمایش خون یا ژنتیک، یا انواع مختلفی از ارزیابی‌ هایی است که متخصصان مغز و اعصاب در نظر می گیرند.

برای پیشگیری از آلزایمر چه بخوریم؟

آیا خوردن یک غذای خاص یا پیروی از یک رژیم غذایی خاص برای جلوگیری از آلزایمر زودرس مفید است؟ بدون شک بله! مطالعات نشان می دهد که آنچه می خوریم بر توانایی مغز برای تفکر و به خاطر سپردن تأثیر می گذارد.

مواد غذایی که به جلوگیری از آلزایمر زودرس کمک می کنند عبارتند از:

 • رژیم مدیترانه ای و غذاهای گیاهی مانند میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات، آجیل ها و دانه ها
 • مواد غذایی حاوی امگا 3 نظیر ماهی های چرب، بذر کتان، گردو و روغن زیتون

مکمل فوراور آرکتیک سی امگا 3 از پرفروش ترین محصولات فوراور برای جلوگیری از آلزایمر و تقویت حافظه است. جهت خرید محصولات فوراور و مکمل های غذایی فوراور برای تقویت حافظه همین الان وارد فروشگاه ما شوید.

معرفی محصولات فوراور برای جلوگیری از آلزایمر

بهترین محصولات فوراور جهت جلوگیری از آلزایمر

 • فوراور آرکتیک سی امگا 3

چربی های ضروری امگا 3 برای داشتن حافظه سالم و عملکرد مغز بسیار مهم هستند. این محصول با ترکیبات فوق العاده ای مثل امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ انتخاب مناسبی برای مصرف روزانه جهت تقویت حافظه است. علاوه بر این مصرف منظم فوراور آرکتیک سی امگا 3 به تنظیم و بهبود فعالیت های دیگر بدن نیز کمک می کند.

 • مکمل رویال ژلی فوراور

یکی از پرفروش ترین محصولات فوراور مکمل رویال ژلی فوراور است. بررسی خواص ژل رویال نشان می دهد این محصول مزایای بی شماری برای سلامتی دارد. یکی از خواص مکمل رویال ژلی فوراور تأخیر در روند پیری و کاهش عوارض آلزایمر است. این محصول استرس اکسیداتیو را کاهش داده و تعداد نورون های جدید مغز را افزایش می دهد.

 • نوشیدنی خالص ژل آلوئه ورا

نوشیدنی خالص ژل آلوئه ورا فوراور برای بهبود عملکرد اندام ‌هایی همچون مغز و قلب مفید است. این محصول حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که برای سلامت مغز، بهبود حافظه و جلوگیری از آلزایمر مفید هستند.

 • مکمل ویتامین سی فوراور

جدیدترین تحقیقات در سوئد نشان می ‌دهد که ویتامین C برای درمان بیماری آلزایمر مفید است. در اصل ویتامین سی یک مولکول آنتی اکسیدانی حیاتی برای مغز به شمار می رود. این ویتامین از تخریب سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند.

به عبارت دیگر ویتامین C با تجزیه کردن پروتئین های زیانباری نظیر آمیلوئید از آلزایمر جلوگیری می کند. به این ترتیب برای کاهش شدت بیماری آلزایمر و کاستن سرعت گسترش آن در مغز،  توصیه می شود حتما از میوه و سبزی‌ های تازه و مکمل‌ های ویتامین C مصرف کنید.

معرفی روش های جلوگیری از آلزایمر

معرفی روش های جلوگیری از آلزایمر

رعایت توصیه ها و راه های پیشگیری از آلزایمر در سالمندان و افراد میانسال، به جلوگیری از افسردگی و گوشه گیری آن ها کمک می کند. متخصصان مغز و اعصاب برای جلوگیری از آلزایمر و تقویت حافظه این نکات را توصیه می کنند:

 • خواب کافی داشته باشید

خوابیدن کافی در شب برای خارج کردن آمیلوئید از مغز مفید است. آمیلوئید در واقع یک پروتئین طبیعی است که به هم چسبیده و پلاک ‌هایی را بین نورون ‌های مغز تشکیل می ‌دهد.

این پلاک ها می ‌توانند عملکرد سلولی مغز را مختل کنند. این اختلال از عوامل اصلی بیماری آلزایمر به شمار می رود.به همین خاطر پزشکان توصیه می کنند که هر شب هفت تا هشت ساعت بخوابید.

 • استرس خود را کنترل کنید

استرس منجر به طیف گسترده‌ ای از اثرات منفی بر روی مغز می شود. استرس زیاد باعث می شود مغز شما بیش از حد کار کند و در پاسخ به آن آمیلوئید بیشتری تولید کند. همانطور که در بخش قبلی گفته شد آمیلوئید منجر به اختلال در عملکرد سلولی مغز می شود. مدیتیشن و مدیریت احساسات می تواند به کاهش استرس و تجمع آمیلوئید  کمک کند.

 • تعامل بیشتری داشته باشید

تنهایی و انزوا باعث استرس می شود و افزایش سطح استرس با افزایش تولید آمیلوئید مرتبط است. به گفته متخصصان مغز و اعصاب با دوری از تنهایی و تعامل بیشتر در جامعه، می توانید  سلامت شناختی خود را حفظ کنید.

 • به طور منظم ورزش کنید

نقش ورزش در جلوگیری از آلزایمر

خبر خوب دیگر این است که ورزش کردن می تواند به افزایش رشد سلول های عصبی کمک کرده و باعث تجزیه آنزیمی آمیلوئید شود.

بنابراین ورزش منظم یکی از تغییرات مثبتی است که برای جلوگیری از آلزایمر و تقویت حافظه توصیه می شود.برای جلوگیری از آلزایمر در سالمندان ورزش هایی نظیر یوگا، پیاده روی و حرکات کششی پیشنهاد می شود.

 • بازی های فکری و مهارت های جدید را امتحان کنید

انجام بازی های فکری نظیر سودوکو و حل کردن جدول و همینطور یادگیری یک مهارت جدید و چالش برانگیز برای تقویت حافظه بسیار موثر است.

 • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

پیروی از یک رژیم غذایی سالم، یکی از راه های ایجاد تعادل سالم باکتری ها در روده ها است که برای تجزیه آمیلوئید در مغز مهم است.

سوالات متداول

مصرف کدام محصولات فوراور برای پیشگیری از آلزایمر مفید است؟

فوراور آرکتیک سی امگا 3، مکمل رویال ژل فوراور ، نوشیدنی خالص ژل آلوئه ورا، مکمل ویتامین سی فوراور

کدام خوراکی ها برای پیشگیری از آلزایمر مفید هستند؟

مواد غذایی حاوی امگا 3، رژیم مدیترانه ای و غذاهای گیاهی

Rate this post